Archieven

Dit bericht is 858 keer gelezen

Blauwalg. (Foto: Wikipedia)

Blauwalg. (Foto: Wikipedia)

BERKENWOUDE – In de polder Berkenwoude is op een groot aantal plekken blauwalg geconstateerd. Dat meldt het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard.

In de overige polders in de Krimpenerwaard is nog geen blauwalg waargenomen. “We verrichten op dit moment metingen om te kijken of daar blauwalg aanwezig is”, aldus het hoogheemraadschap.

Blauwalgen kunnen giftige stoffen bevatten. Het is daarom niet verstandig om dieren van het water te laten drinken of in het water te laten zwemmen. “Het besproeien van groenten met slootwater raden wij af. Blauwalgen zijn te herkennen aan een groen-blauwe troebeling van het water.”

Blauwalg kan gaan stinken en vissterfte veroorzaken. Wie dit constateert, kan hiervan melding doen bij klanteninformatie via het meldingsformulier op de website van het hoogheemraadschap of via telefoonnummer 010-4537200.

Dit bericht is 858 keer gelezen

Deel dit:

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meest gelezen
  • No results available
Meld je aan voor onze nieuwsbrief