Archieven

Dit bericht is 724 keer gelezen

3cc3750f-23ae-4716-b818-d2538bc305e0SCHOONHOVEN – In de avond en nacht van zaterdag 15 december 2018 is de binnenstad van Schoonhoven het decor van de tiende ‘Nacht van het Zilver’.  Het tweede lustrum wordt extra feestelijk met de wedstrijd ‘Heel Schoonhoven Smeedt’. Met het vervaardigen van een zilveren taartstuk dingen vakscholieren, (semi-)professionals en cursisten mee naar verschillende prijzen. Dat doen zij achter de werkbanken van in Schoonhoven gevestigde goud- en zilversmeden. Inschrijven voor de smeedwedstrijd kan via www.nachtvanhetzilver.nl.

6ff10632-e8af-4deb-92e0-a9f1fe3c52d3

Een kijkje nemen in de werkplaatsen, ateliers, galeries; het is allemaal mogelijk. Ontdek de nieuwste creaties en ontwerpen van sieraden en zilverkunst. Meer dan dertig goud- en zilversmeden zijn geopend tijdens dit evenement. De oude binnenstad van Schoonhoven wordt verlicht met vuurkorven en fakkels en zal sprookjesachtig aandoen. Onder leiding van een gids kunnen belangstellenden een stadswandeling maken.

Sedert eeuwen zijn er al goud- en zilversmeden in Schoonhoven gevestigd. Rond 1800 was zelfs ruim 40 % van de Schoonhovense bevolking afhankelijk van de zilverindustrie. De gidsen vertellen er alles over tijdens de wandelingen door de binnenstad.

De ‘Nacht van het Zilver’ wordt afgesloten met de prijsuitreiking van de wedstrijd ‘Heel Schoonhoven Smeedt’. Om 0.00 uur zullen de winnaars bekend worden gemaakt in de Hoge Vierschaar, de voormalige turfkelder onder het stadhuis. De organisatie van het evenement rekent op een grote publieke belangstelling.

172372a2-de04-4055-aea6-133af6ed3886

fa8250d2-e955-437d-b6d1-a13e485a1d85

 

 

Dit bericht is 724 keer gelezen

Deel dit:

Een reactie op Tiende editie ‘Nacht van het Zilver’ glanst je tegemoet

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meest gelezen
  • No results available
Meld je aan voor onze nieuwsbrief