Dit bericht is 1591 keer gelezen
SCHOONHOVEN – Boomgaard ‘de Lekbongerd’ is een oude hoogstamboomgaard aan de Lekdijk 85. Te vinden zijn oude rassen van appels, peren en pruimen. Doel is om de cultuurhistorische boomgaard voor de toekomst te behouden. Binnenkort vinden er zelfplukdagen plaats om zoveel mogelijk fruit in te zamelen.
Tijdens de pluk is iedereen welkom om de boomgaard in te trekken met de beschikbaar gestelde rode plukzakken. Het fruit wordt verzameld in kisten van 300 kilogram. Direct op dat moment wordt de kwaliteit gecontroleerd. De geplukte appels en peren worden gebruikt om er sap van te maken.
De plukdagen zijn vrijdag 6, zaterdag 7, woensdag 11, vrijdag 13 en zaterdag 14 september telkens van 10.00 tot 17.00 uur. Het advies is om oude schoenen of laarzen aan te trekken.
Alle informatie is te vinden op de site www.delekbongerd.nl.
Dit bericht is 1591 keer gelezen
Recente reacties